Scroll Top
Ataşehir, 8215/2. Sk. no:1/A, 35000 Çiğli/İzmir

Terapiye İhtiyacım Var mı?

terapiye ihtiyacim var mi

Terapiye İhtiyacım Var mı? Terapiye İhtiyacım Olduğunu Nasıl Anlarım?

Terapiye başvurma süreci, terapiye nasıl başvurulur, terapiye ihtiyacım olduğunu nasıl anlarım, terapiye ihtiyacım var mı

İçinde yaşadığımız çağ ve hayat, bizlere hızlı olmanın önemini her an vurgulamaktadır. Bu gerek iş ya da özel yaşamda gerekse problemlerimize çözümler bulma konusunda kendisi hissettirmektedir. Akıp giden yaşama yetişebilmemiz için kendimizin ve en yakınlarımızın iyi hissetmesi oldukça önemlidir. Normalde başa çıkabildiğimiz durumlarla artık mücadele edemeyecek duruma geldiğimizde, sevdiğimiz kişilere destek olmak istediğimizde ya da sadece bulduğumuz çözümleri değerlendirmek istediğimizde terapi /psikoterapi süreci devreye girmektedir. Bu sürece başlamak, içinden çıkılmaz bir durum olduğunu ya da artık çaresiz kalındığını kesinlikle göstermemektedir. Tam aksine mücadele etme isteği ve geleceğe umutla bakmayı desteklemektedir.

Danışmanlık hizmeti almaya karar verebilmek; başkalarına ve öncelikle kendine güvenebilmeyi beraberinde getirir. Bu şekilde hissetmeye başlamak, başa çıkılamayan durumların üzerine gidilmesi için atılan ilk somut adımdır. Diğer adımları ise başvurduğunuz uzman ile birlikte yürüttüğünüz; aslında kendiliğinden oluşan bir süreç oluşturur.

Size düşen sadece tercih ettiğiniz uzmana başvurmak ve danışmanlık sürecini başlatmaktır. Danışan koltuğuna oturmak zordur fakat bu insanın kendisi için yapabileceği en büyük yatırımdır.

Terapi ile ilgili ayrıntılı bilgi için tıklayınız.

Benzer gönderiler

bir yorum bırakın

Yorum yapmak için giriş yapmış olmanız gerekir.